SięNudzę

Terapia Pedagogiczna i Masaż Kobiet

Relaksacyjny masaż LOMI LOMI

Od zamierzchłych czasów praca z ciałem na Hawajach była bardzo ważna. Dotyczyła nie tylko masażu ciała, ale obejmowała swym zasięgiem także duchowe życie człowieka. Wiele dawnych metod pracy z ciałem przetrwało do obecnych czasów.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest relaksacyjny masaż Lomi Lomi. Początkowo wykonywany był w świątyniach i trwał nawet trzy dni. Lomi Lomi w pradawnych czasach traktowany był jako rytuał przejścia, oczyszczenia, transformacji. Miał przygotować masowanego do nowego wyzwania w życiu. Odbywał się przy muzyce  i połączony był z pieśniami i tańcem wykonywanym wokół ołtarza. Techniki masażu przez wieki były tajemnicą Hawajczyków. Dopiero w XX wieku zaczęto nauczać go W Stanach Zjednoczonych, a następnie przekazano dalej.

Dziś Lomi Lomi nazywany jest królem masaży. Według Hawajczyków w naturalny sposób leczy psychikę. Zbieg jest prawdziwą ucztą dla zmysłów. Do masowanego docierają egzotyczne dźwięki i jest otulony przyjemnym zapachem. Rozległy, ciągle powracający dotyk sprawia, że osoba masowana bardzo szybko poddaje się zabiegowi.                       Za pośrednictwem masażu możliwy jest powrót do stanu równowagi i harmonii. Masaż rozbudza ciekawość i radość. Pomaga wyłączyć mózg i natłok myśli. Masażysta kieruje uwagę na masowanego zarówno za pomocą dotyku, jak        i wyobraźni i myśli. W pełni akceptuje osobę masowaną, nie ocenia i okazuje mu szacunek. Podczas sesji dochodzi czasem do rozpuszczenia napięć i blokad. W wyniku tego mogą nastąpić  rozładowania emocjonalne. 

Masaż relaksacyjny Lomi Lomi w SięNudzę:

  • trwa około półtorej godziny,
  • masażysta używa do jego wykonania bardzo dużej ilości pachnącego olejku,
  • wykonywany jest przy wyłączonym świetle, jedynym oświetleniem są świece, mała lampka,
  • masażowi towarzyszy muzyka,
  • masowane ciało jest nagie, miejsca intymne zasłonięte są chustą (jeśli ktoś czuje się niekomfortowo może zostać w bieliźnie lub skorzystać z bielizny jednorazowej),
  • po wykonanym masażu pacjent ma czas na odpoczynek,
  • w salonie jest możliwość wzięcia prysznica po skończonym zabiegu (zaleca się jednak tego nie robić ze względu na wartościowe oleje i olejki użyte do masażu).

Udostępnij

Scroll to Top